Упродовж 2023 року з України не вдалося виїхати або втекти щонайменше 11 тисячам осіб, при чому 24 людини загинули, намагаючись нелегально покинути країну в період війни. За даними прикордонників, більше 45 тисяч українців отримали відмову на виїзд з України протягом 2023 року, з них 2 тисячі 300 були держслужбовцями.
За словами речника Держприкордонслужби Андрія Демченка, щоденно прикордонники відмовляли 100-120 особам у виїзді з України, включаючи тих, хто користується системою “Шлях” як водії. Деякі особи, які слідували як водії, навіть не мали водійського посвідчення.
Протягом 2023 року прикордонники затримали близько 11 тисяч чоловік, які намагались незаконно виїхати з України або втекти. Це статистика за 11 місяців, інформація за грудень не була врахована. Зазначено, що 7 700 чоловік пробували перетнути кордон поза пунктами пропуску, а майже 3 тисячі подавали підроблені документи у пунктах пропуску, часто це були фальшиві документи про непридатність до військової служби, інвалідність чи посвідчення багатодітного батька.
Демченко зауважив, що порівняно з 2022 роком кількість бажаючих незаконно перетнути кордон поза межами пунктів пропуску була меншою, і цей рік відзначився зменшенням кількості порушників. Українці найчастіше намагалися непомітно перетнути кордон з Румунією та Молдовою, і найдоокреміші спроби відбувалися на кордоні з Польщею.
Узагальнено, з 24 лютого 2022 року зафіксовано 24 випадки загибелі військовозобов’язаних чоловіків, які намагалися незаконно перетнути кордон. З них 19 потонули, переправляючись через Тису, та 5 загинули, долаючи засніжені високогір’я.
Підсумовання:
- У 2023 році більше 11 тисяч осіб не змогли виїхати з України.
- 24 людини загинули, намагаючись нелегально покинути країну протягом року.
- Понад 45 тисяч українців отримали відмову на виїзд у 2023 році.
- З цієї кількості 2 тисячі 300 осіб були держслужбовцями.
- Щоденно прикордонники відмовляли в виїзді 100-120 особам.
- Система “Шлях” використовується як водії, навіть без водійського посвідчення.
- Протягом 2023 року затримано близько 11 тисяч чоловік, які намагались незаконно виїхати.
- З них 7 700 осіб пробували перетнути кордон поза пунктами пропуску.
- Майже 3 тисячі подали підроблені документи, зокрема фальшиві документи про непридатність до військової служби та інвалідність.
- Охочих перетнути кордон поза межами пунктів пропуску було менше порівняно з 2022 роком.
- Найбільше спроби перетнути кордон непомітно відбувалися на кордоні з Румунією та Молдовою.
- У порівнянні з попереднім роком зменшилася кількість порушників, які намагались незаконно перетнути кордон.
- З 24 лютого 2022 року зафіксовано 24 випадки загибелі військовозобов’язаних чоловіків, які намагались незаконно перетнути кордон.
- З них 19 потонули, переправляючись через ріку Тису.
- Ще 5 загинули, долаючи засніжені високогір’я на шляху до незаконного перетину кордону.