2024: Скільки біженців з України хоче залишитися в Польщі назавжди?

2024: Скільки біженців з України хоче залишитися в Польщі назавжди?

Намір залишитися в Польщі назавжди висловлює 21% біженців з України та 48% передвоєнних іммігрантів з цієї країни, повідомив Національний банк Польщі (НБП). Більше року в Польщі залишитися хоче 18% біженців і 13% передвоєнних іммігрантів.

У випадку передвоєнних іммігрантів декларації про постійне проживання зменшилися на 7 відсоткових пунктів, а серед біженців трошки зросли.

“Зберігається різноманітність стратегій майбутнього перебування в Польщі між передвоєнними іммігрантами та біженцями, хоча серед останніх трошки зросла частка тих, хто декларує триваліше перебування в Польщі. У випадку передвоєнних іммігрантів можна говорити про значний рівень поселенської міграції. 61% передвоєнних іммігрантів і 39% біженців декларують, що залишаться в Польщі назавжди або більше року. Дуже низький залишається відсоток тих, хто хоче виїхати з Польщі в іншу країну, крім України, і також зменшується відсоток тих, хто хоче швидко повернутися на Україну. Зокрема серед біженців залишається велика невизначеність щодо майбутнього, що виражається у складності визначення того, як довго триватиме їхнє перебування в Польщі” – читаємо в звіті “Життєва та економічна ситуація мігрантів з України в Польщі у 2023 році. Звіт із соціологічного дослідження”.

Сім’ї з дітьми набагато частіше, ніж інші групи, декларують намір залишитися в Польщі назавжди або більше року. З іншого боку, особи похилого віку (особливо понад 60 років) частіше розглядають можливість виїзду з Польщі, повідомив НБП.

“Прогнози про завершення війни є ключовим чинником, що впливає на декларації біженців щодо їхнього майбутнього. Економічні фактори, такі як ринкова ситуація і житлова ситуація, мають менше значення. Поряд з ними родинна ситуація і вік визначають установи мігрантів” – далі читаємо.

Дослідження показало, що 51% біженців декларують, що в разі завершення війни найближчим часом повернулися б до України протягом 3 місяців, що трошки менше, ніж декларувало в 2022 році (56%). У випадку передвоєнних іммігрантів такі декларації зробило 25% респондентів, такий самий відсоток, як у листопаді 2022 р.

“Аналіз планів майбутнього перебування мігрантів з України в залежності від їхньої родинної ситуації в Польщі в разі швидкого завершення війни підтверджує гіпотезу, що сім’ї з дітьми рідше всього розглядають можливість повернутися на Україну (10% передвоєнних іммігрантів і 40% біженців). Також найчастіше в обох групах мігрантів респонденти без сім’ї декларували намір швидко повернутися на Україну” – написав НБП. Соціологічне опитування мігрантів з України відбулося в період з 8 травня 2023 р. по 7 липня 2023 р. Дослідження проводилося в кожному з воєводств в принаймні чотирьох з вказаних восьми категорій місць (наприклад, у фірмах, у відділах, пунктах групового проживання). У кожному з цих місць відсоток респондентів не перевищував 30%. Всього було зібрано 3 658 анкет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *